An illustrative selection of 100 matched pairs between Tesco and Waitrose in the Pricemonitor own-label (Basket B), weighted across product categories (full set: 472 pairs — available to media on request). Per-unit price computed from
price / quantity (g→kg, ml→l). Images link the original retailer CDN.
This is the evidence behind the ranking gap. · 55 EQUIVALENT · 45 COMPARABLE (arbiter-OFF preview)
| Match type | Tesco product | Tesco price | Waitrose product | Waitrose price | Wait/Tesc per-unit |
|---|---|---|---|---|---|
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Finest 2 Cornfed Free Range Chicken Breast Fillets 270G-470G 470g | £17.80 £37.87/kg | ![]() Waitrose Slower Reared 2 Chicken Breast Fillets 380g | £5.00 £13.16/kg | 0.35x |
| COMPARABLE 0.79 | ![]() Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G 300g | £1.49 £4.97/kg | ![]() Essential 10 Smoked Bacon Rashers 300g | £2.80 £9.33/kg | 1.88x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Pork Shoulder Steaks 700G 700g | £6.15 £8.79/kg | ![]() Waitrose Free Range British Pork 4 Shoulder Steaks 600g | £5.75 £9.58/kg | 1.09x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Sirloin Steak 227G 227g | £6.00 £26.43/kg | ![]() Waitrose 2 British Beef Sirloin Steaks 400g | £14.00 £35.00/kg | 1.32x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Beef Rump Steak 255G 255g | £4.39 £17.22/kg | ![]() Waitrose British Native Breed Thin Cut Rump Steak 200g | £6.10 £30.50/kg | 1.77x |
| EQUIVALENT 0.93 | ![]() Tesco Finest 12 Pork British Chipolatas 375G 375g | £3.30 £8.80/kg | ![]() Essential 12 British Pork Chipolatas 340g | £1.85 £5.44/kg | 0.62x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Unsmoked Thick Cut Back Bacon 300G 300g | £1.65 £5.50/kg | ![]() No.1 British Free Range Smoked Middle Bacon 200g | £5.30 £26.50/kg | 4.82x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Large Whole Chicken 1.7-2.1kg 2100g | £5.25 £2.50/kg | ![]() Waitrose Slower Reared Large Whole Chicken 1750g | £6.95 £3.97/kg | 1.59x |
| COMPARABLE 0.66 | ![]() Woodside Farms Smoked Back Bacon 300G 300g | £1.25 £4.17/kg | ![]() Essential 10 Smoked Bacon Rashers 300g | £2.80 £9.33/kg | 2.24x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Finest Fillet Steak 210G 210g | £10.50 £50.00/kg | ![]() Duchy Organic British Beef Fillet Steak 241g | £14.40 £59.75/kg | 1.20x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest Signature 8 Pork Chipolatas 440g 440g | £4.25 £9.66/kg | ![]() Essential 12 British Pork Chipolatas 340g | £1.85 £5.44/kg | 0.56x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest British Free-Range Chicken Thigh Fillets 430g 430g | £6.70 £15.58/kg | ![]() Waitrose Chicken Thigh Fillets, Skinless & Boneless 592.14g | £6.51 £10.99/kg | 0.71x |
| COMPARABLE 0.69 | ![]() Tesco Unsmoked Lardons 200G 200g | £1.69 £8.45/kg | ![]() Essential British Unsmoked Bacon Lardons 200g | £3.20 £16.00/kg | 1.89x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g 750g | £7.15 £9.53/kg | ![]() Waitrose British Native Breed Beef Mince 5% Fat 500g | £7.50 £15.00/kg | 1.57x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco British Chicken Thighs 1Kg 1000g | £2.99 £2.99/kg | ![]() Duchy Organic Chicken Thighs, Skin-on & Bone-in 610g | £7.63 £12.51/kg | 4.18x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco British Pork Mince 10% Fat 500g 500g | £2.45 £4.90/kg | ![]() Waitrose Free Range Pork 5% Fat Lean Mince 750g | £5.75 £7.67/kg | 1.56x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Finest 6 Pork Sausages 400G 400g | £3.30 £8.25/kg | ![]() Essential 12 British Pork Sausages 681g | £2.75 £4.04/kg | 0.49x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco British Diced Chicken Breast 650G 650g | £5.40 £8.31/kg | ![]() Waitrose Slower Reared Diced Chicken Breast 418g | £5.50 £13.16/kg | 1.58x |
| COMPARABLE 0.69 | ![]() Tesco Red Onions 3Pack Minimum 3st | £0.95 £0.32/st | ![]() Waitrose Red Onions 3st | £1.00 £0.33/st | 1.05x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Cut Basil 30G 30g | £0.50 £16.67/kg | ![]() Cooks' Ingredients Basil 25g | £0.85 £34.00/kg | 2.04x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Baby Plum Tomatoes 300G 300g | £0.95 £3.17/kg | ![]() Essential Plum Tomatoes 500g | £1.75 £3.50/kg | 1.11x |
| COMPARABLE 0.69 | ![]() Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack 4st | £1.29 £0.32/st | ![]() Waitrose Sweetcorn Kebabs 4st | £1.90 £0.47/st | 1.47x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400g 400g | £2.35 £5.88/kg | ![]() Waitrose Classic Vine Tomatoes 450g | £2.35 £5.22/kg | 0.89x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Organic Cherry Tomatoes On The Vine 200g 200g | £2.10 £10.50/kg | ![]() Essential Cherry Tomatoes 250g | £1.00 £4.00/kg | 0.38x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400g 400g | £2.35 £5.88/kg | ![]() No.1 Dulce Joya Vine Tomatoes 250g | £2.90 £11.60/kg | 1.97x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Tenderstem Broccoli 200G 200g | £1.60 £8.00/kg | ![]() Waitrose Broccoli Florets 240g | £1.90 £7.92/kg | 0.99x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Peas, Sweetcorn, Broccoli and Carrot 300g 300g | £2.25 £7.50/kg | ![]() Waitrose Carrot, Cauliflower & Broccoli 240g | £1.40 £5.83/kg | 0.78x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Imperator Carrot 450G 450g | £2.00 £4.44/kg | ![]() Duchy Organic Carrots 700g | £1.45 £2.07/kg | 0.47x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Organic Chestnut Mushrooms 250 G 250g | £2.25 £9.00/kg | ![]() Waitrose Chestnut Mushrooms 450g | £2.30 £5.11/kg | 0.57x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco British Whole Milk Longlife Uht 1 Litre 1000ml | £1.35 £1.35/l | ![]() Essential British Free Range Whole Milk 2 Pints 1136ml | £1.30 £1.14/l | 0.85x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest Italian Antipasto Platter 188G 188g | £6.00 £31.91/kg | ![]() Waitrose Italian Antipasto Platter 105g | £3.90 £37.14/kg | 1.16x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco British Double Cream 300Ml 300ml | £1.70 £5.67/l | ![]() Duchy Organic British Free Range Double Cream 300ml | £2.00 £6.67/l | 1.18x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 125g 125g | £1.30 £10.40/kg | ![]() Essential British Finely Sliced Honey Roast Ham 140g | £2.00 £14.29/kg | 1.37x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco British Roast Beef Slices 90g 90g | £2.30 £25.56/kg | ![]() Waitrose British Roast Beef Topside 3 Slices 100g | £3.90 £39.00/kg | 1.53x |
| EQUIVALENT 0.92 | ![]() Tesco British Semi Skimmed Longlife Uht Milk 1 Litre 1000ml | £1.35 £1.35/l | ![]() Essential Long Life Semi-Skimmed Milk 1000ml | £1.40 £1.40/l | 1.04x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Finest Vintage Cheddar Cheese 500g 500g | £5.50 £11.00/kg | ![]() Essential Extra Mature Cheddar Cheese Strength 6 350g | £2.75 £7.86/kg | 0.71x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Strawberry Trifle 600G 600g | £3.30 £5.50/kg | ![]() Waitrose Strawberry Trifle 600g | £3.95 £6.58/kg | 1.20x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Finest Finely Sliced Wiltshire Cured Ham 120g 120g | £3.75 £31.25/kg | ![]() Essential British Finely Sliced Honey Roast Ham 140g | £2.00 £14.29/kg | 0.46x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco British Double Cream 150Ml 150ml | £1.20 £8.00/l | ![]() Duchy Organic British Free Range Double Cream 300ml | £2.00 £6.67/l | 0.83x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Roast Chicken Drumsticks 430g 430g | £3.75 £8.72/kg | ![]() Waitrose Cooked Roast Chicken Drumsticks 520g | £4.50 £8.65/kg | 0.99x |
| EQUIVALENT 0.94 | ![]() Tesco Honeydew Melon 1st | £1.87 £1.87/st | ![]() Waitrose Honeydew Melon 1st | £2.20 £2.20/st | 1.18x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Blackberries 150G 150g | £2.65 £17.67/kg | ![]() Waitrose Blackberries 150g | £2.90 £19.33/kg | 1.09x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Flat Nectarines Minimum 4 Pack 4st | £2.00 £0.50/st | ![]() Waitrose White Flesh Nectarines 4st | £3.00 £0.75/st | 1.50x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Blueberries Snack Pot 90g 90g | £1.65 £18.33/kg | ![]() Waitrose Ready To Eat Blueberries 115g | £2.10 £18.26/kg | 1.00x |
| COMPARABLE 0.72 | ![]() Tesco Ready to Eat Conference Pears 4 Pack 4st | £2.35 £0.59/st | ![]() Waitrose Conference Pears 4st | £2.50 £0.62/st | 1.06x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Blueberries 500G 500g | £4.30 £8.60/kg | ![]() Waitrose Blueberries 360g | £4.60 £12.78/kg | 1.49x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Perfectly Ripe Mango 1st | £0.88 £0.88/st | ![]() Waitrose Perfectly Ripe Mango 2st | £3.10 £1.55/st | 1.76x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Watermelon 130G 130g | £1.50 £11.54/kg | ![]() Waitrose Watermelon 300g | £3.70 £12.33/kg | 1.07x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g 800g | £0.75 £0.94/kg | ![]() Waitrose Soft White Toastie Thick Sliced Bread 800g | £1.00 £1.25/kg | 1.33x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Self Raising Flour 1.5Kg 1500g | £0.80 £0.53/kg | ![]() Waitrose Sponge Flour 1000g | £2.00 £2.00/kg | 3.75x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack 4st | £2.50 £0.62/st | ![]() Waitrose 8 All Butter Croissants 8st | £4.75 £0.59/st | 0.95x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Lasagne Pasta 500G 500g | £0.75 £1.50/kg | ![]() Essential Lasagne Sheets 375g | £0.80 £2.13/kg | 1.42x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Walnut Pieces 250G 250g | £3.50 £14.00/kg | ![]() Waitrose Walnut Pieces 200g | £3.10 £15.50/kg | 1.11x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Tiger Sliced Loaf 400G 400g | £1.30 £3.25/kg | ![]() Waitrose Free From Sliced Tiger Cob 375g | £3.50 £9.33/kg | 2.87x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Free From Sliced Seeded Bread 550g 550g | £1.95 £3.55/kg | ![]() Waitrose Free From Sliced Mixed Seed Loaf 400g | £3.20 £8.00/kg | 2.26x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Ground Almonds 250G 250g | £4.25 £17.00/kg | ![]() Waitrose Ground Almonds 500g | £6.75 £13.50/kg | 0.79x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco White Batch Rolls 6 Pack 6st | £0.45 £0.07/st | ![]() Essential White Finger Rolls 6st | £1.00 £0.17/st | 2.22x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Homebake Part Baked White Baguettes 2 Pack 2st | £1.35 £0.68/st | ![]() Waitrose 2 Bake at Home White Baguettes 2st | £1.50 £0.75/st | 1.11x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Medium Egg Noodles 250G 250g | £0.95 £3.80/kg | ![]() Waitrose Egg Noodles Medium 250g | £1.30 £5.20/kg | 1.37x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Large White Baps 4 pack 4st | £0.86 £0.21/st | ![]() Essential White Floured Baps 6st | £1.00 £0.17/st | 0.78x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Basmati Rice 2Kg 2000g | £3.60 £1.80/kg | ![]() Waitrose White Basmati Aged Rice 2000g | £6.50 £3.25/kg | 1.81x |
| COMPARABLE 0.73 | ![]() Tesco Free From Lasagne Sheets 250G 250g | £0.75 £3.00/kg | ![]() Waitrose Free From Gluten Lasagne Sheets 250g | £1.95 £7.80/kg | 2.60x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Linguine Pasta 500G 500g | £0.75 £1.50/kg | ![]() Waitrose Linguine 500g | £1.85 £3.70/kg | 2.47x |
| COMPARABLE 0.74 | ![]() Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack 8st | £1.40 £0.17/st | ![]() Waitrose Large Tortilla Wraps 8st | £1.45 £0.18/st | 1.04x |
| COMPARABLE 0.70 | ![]() Tesco All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack 4st | £2.10 £0.53/st | ![]() Waitrose Pains Au Chocolat 4st | £2.75 £0.69/st | 1.31x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Classic Crumpets 6 Pack 6st | £0.45 £0.07/st | ![]() Essential Crumpets 8s 8st | £0.80 £0.10/st | 1.33x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Squeezy Clear Honey 340G 340g | £1.19 £3.50/kg | ![]() Essential Pure Clear Honey 454g | £1.80 £3.96/kg | 1.13x |
| COMPARABLE 0.78 | ![]() Tesco Fine Cut Orange Marmalade 454G 454g | £1.10 £2.42/kg | ![]() Essential Seville Orange Marmalade Fine Cut 454g | £1.10 £2.42/kg | 1.00x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Strawberry Jam 454G 454g | £0.89 £1.96/kg | ![]() Essential Waitrose strawberry jam 454g | £1.20 £2.64/kg | 1.35x |
| COMPARABLE 0.78 | ![]() Tesco Soft Pitted Dates 250G 250g | £2.30 £9.20/kg | ![]() Waitrose Dried Pitted Dates 250g | £1.90 £7.60/kg | 0.83x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Crunchy Peanut Butter 700G 700g | £2.00 £2.86/kg | ![]() Essential Crunchy Peanut Butter 500g | £2.50 £5.00/kg | 1.75x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Ginger Preserve 340G 340g | £1.05 £3.09/kg | ![]() Waitrose Stem Ginger Preserve 340g | £2.70 £7.94/kg | 2.57x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Pure Orange Juice With Bits 1 Litre 1000ml | £1.60 £1.60/l | ![]() Waitrose Orange Juice with Bits Large 1750ml | £3.40 £1.94/l | 1.21x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Finest Freshly Squeezed Orange Juice Smooth 750ml 750ml | £2.90 £3.87/l | ![]() Essential Pure Orange Juice 1000ml | £2.00 £2.00/l | 0.52x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Pineapple Juice 1 Litre 1000ml | £1.60 £1.60/l | ![]() Waitrose Pineapple Fruit Juice 1000ml | £2.20 £2.20/l | 1.38x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest Colombian Instant Coffee 100G 100g | £3.50 £35.00/kg | ![]() Waitrose Gold Colombian Instant Coffee 100g | £4.65 £46.50/kg | 1.33x |
| COMPARABLE 0.75 | ![]() Tesco Strawberry Sensation Smoothie 750Ml 750ml | £1.95 £2.60/l | ![]() Waitrose Strawberry & Banana Smoothie Large 750ml | £2.00 £2.67/l | 1.03x |
| COMPARABLE 0.78 | ![]() Tesco 100% Pure Pineapple Juice 1 Litre 1000ml | £2.00 £2.00/l | ![]() Waitrose Pineapple Fruit Juice 1000ml | £2.20 £2.20/l | 1.10x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Gold Instant Coffee 200G 200g | £2.65 £13.25/kg | ![]() Waitrose Gold Roast Instant Coffee 100g | £3.70 £37.00/kg | 2.79x |
| COMPARABLE 0.76 | ![]() Tesco 100% Pure Squeezed Orange Juice With Bits 1.75 L 1750ml | £3.25 £1.86/l | ![]() Waitrose Orange Juice with Bits Large 1750ml | £3.40 £1.94/l | 1.05x |
| COMPARABLE 0.78 | ![]() Tesco British Salted Spreadable 500g 500g | £1.99 £3.98/kg | ![]() Waitrose Spreadable Butter 500g | £2.75 £5.50/kg | 1.38x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest Italian Extra Virgin Olive Oil 500ml 500ml | £7.00 £14.00/l | ![]() Waitrose Extra Virgin Olive Oil 1000ml | £7.85 £7.85/l | 0.56x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Ground Nut Oil 500ml 500ml | £2.85 £5.70/l | ![]() Waitrose Groundnut Oil 500ml | £3.25 £6.50/l | 1.14x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g 520g | £9.25 £17.79/kg | ![]() Waitrose 5 Scottish Salmon Fillets 600g | £13.50 £22.50/kg | 1.26x |
| COMPARABLE 0.73 | ![]() Tesco 2 Boneless Sea Bass Fillets 180G 180g | £5.95 £33.06/kg | ![]() Waitrose 2 Mediterranean Sea Bass Fillets 180g | £7.25 £40.28/kg | 1.22x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco 6 Boneless Salmon Fillets 780G 780g | £14.50 £18.59/kg | ![]() Waitrose 5 Scottish Salmon Fillets 600g | £13.50 £22.50/kg | 1.21x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Shortcake Biscuits 200G 200g | £0.45 £2.25/kg | ![]() Essential Shortcake Biscuits 400g | £1.30 £3.25/kg | 1.44x |
| COMPARABLE 0.90 | ![]() Tesco Jelly Babies Sweets 250G 250g | £1.35 £5.40/kg | ![]() Waitrose Fruit Jellies 200g | £1.35 £6.75/kg | 1.25x |
| COMPARABLE 0.80 | ![]() Tesco Finest Belgian Triple Chocolate Shortbread 4 Pack 4st | £2.25 £0.56/st | ![]() Waitrose 4 Belgian Chocolate Shortbreads 4st | £2.40 £0.60/st | 1.07x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Finest Scottish Shortbread Fingers 165G 165g | £2.60 £15.76/kg | ![]() Waitrose Shortbread Fingers 200g | £1.30 £6.50/kg | 0.41x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Fizzy Strawberry Flavour Lances 75G 75g | £0.75 £10.00/kg | ![]() Waitrose Fizzy Strawberry Flavour Lances 65g | £0.70 £10.77/kg | 1.08x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Biscuits For Cheese 500G 500g | £3.95 £7.90/kg | ![]() Essential Biscuits For Cheese 300g | £2.35 £7.83/kg | 0.99x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Essentials Fresh Mint Mouthwash 500ml 500ml | £0.75 £1.50/l | ![]() Essential Fresh Mint Mouthwash 500ml | £1.45 £2.90/l | 1.93x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Luxury Soft Coconut Oil Toilet Tissue 6 Long Rolls 6st | £3.75 £0.62/st | ![]() Waitrose Quilted Toilet Tissue Coconut 9s 9st | £5.50 £0.61/st | 0.98x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Luxury Soft White Toilet Tissue 6 Long Rolls 6st | £3.00 £0.50/st | ![]() Essential White Ultra Soft Bathroom Tissue 4st | £2.10 £0.53/st | 1.05x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Luxury Soft Ultimate toilet tissue 6 long Rolls 6st | £4.95 £0.83/st | ![]() Waitrose Ultra Soft & Smooth Classic Bathroom Tissue 9st | £5.50 £0.61/st | 0.74x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Non Bio Liquid Detergent Super Concentrated 60W 1.5L 1500ml | £2.79 £1.86/l | ![]() Waitrose Non-Bio Laundry Liquid 36W 900ml | £3.35 £3.72/l | 2.00x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Pan Scourers 5 Pack 5st | £1.60 £0.32/st | ![]() Essential Dual Action Scourers 6st | £1.10 £0.18/st | 0.57x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Non Bio Liquid Detergent Super Concentrated 30W 750ml 750ml | £2.30 £3.07/l | ![]() Waitrose Non-Bio Laundry Liquid 36W 900ml | £3.35 £3.72/l | 1.21x |
| EQUIVALENT 0.90 | ![]() Tesco Click Seal Food Bags Small 25 Pack 25st | £1.70 £0.07/st | ![]() Waitrose Small Click Seal Food Bags 25st | £2.25 £0.09/st | 1.32x |