Prices updated daily — 2 October 2026

Product type overview

baby meal sits within Fresh Meals, part of Fresh Meals, Salads & Vegetarian. On this page you compare 3 products from 9 UK supermarkets: Aldi, ASDA, Co-op, Iceland, Morrisons, Ocado, Sainsbury's, Tesco and Waitrose. The lowest unit price for baby meal is £11.00/kg at Tesco. In total, 1 variants of baby meal are compared (different pack sizes and compositions). All prices are normalised to the same unit (per kilogram, per litre or per piece) so that packs of different sizes can be compared fairly — a larger pack is not automatically the best value. The ranking below shows, per variant, which supermarket currently has the sharpest price, including own-label products alongside national brands. Prices refresh daily from the retailers' own public price lists, so you never see stale offers when planning your weekly shop. Allsupers uses no affiliate links or paid placement; the ranking is purely price-based and updated from public data.

Cheapest baby meal

Compare 3 products across 9 supermarkets

From £11.00 / kilo

baby meal — compare prices across 9 supermarkets

Annabel Karmel Chicken Korma with Fluffy Rice
Ocado

Annabel Karmel

Annabel Karmel Chicken Korma with Fluffy Rice

200 g

£2.20

£11.00/kg

Ocado

at 1 supermarket

0
Little Dish Chicken Rissotto Kids Meals 200G
£2.50 Clubcard Price
Tesco

little dish

Little Dish Chicken Rissotto Kids Meals 200G

200 g

£2.50£3.15

£12.50/kg

Tesco

at 1 supermarket

0
Little Dish Classic Fish Pie Kids Meal 200G
£2.50 Clubcard Price
Tesco

little dish

Little Dish Classic Fish Pie Kids Meal 200G

200 g

from£2.50£3.15

£12.50/kg

ASDA
Morrisons
Tesco
Waitrose

at 4 supermarkets

0
Compare baby meal at 9 supermarkets — from £11.00/kilo